Obszar inwestycji

OBSZAR INWESTYCJI

 Skawina i okolice stały się podstawowym obszarem planowania naszych inwestycji.  Ze względu na bliską odległość miasta Krakowa, w ostatnich latach znacznie wzrosła liczba odwiedzających Skawinę gości. Przyczyniło się to do szybszego rozwoju gospodarczego, wrosła baza hotelowa i restauracyjna. Skawina, która dawniej uchodziła za miasto typowo przemysłowe stała się tzw.  „noclegownią Krakowa” .

GOSPODARKA

W związku z bardzo dobrym połączeniem komunikacyjnym z  Krakowem, Skawina jest miastem atrakcyjnym pod względem lokalizacji nowych inwestycji. Duży potencjał gospodarczy oraz wysoka przedsiębiorczość mieszkańców sprawia, że wiele znaczących przedsiębiorstw zdecydowało się na rozpoczęcie działalności na tym właśnie terenie (m.in. Ferro, Panattoni Europe, Bahlsen, Polbau, Frezwid, Talpa,  Volvo i inne). Samorząd lokalny przeznaczył bardzo dużo terenów na strefy gospodarcze. Dbając o ochronę środowiska wszystkie dotychczas istniejące zakłady zostały zmodernizowane, a nowo powstające są przyjazne dla środowiska.

SPORT I REKREACJA

Skawina oferuje bogatą ofertę turystyczną i rekreacyjną.  W samym centrum miasta znajduje się Park miejski im. Józefa Piłsudskiego. Jest to obszar około kilku hektarów terenów zielonych.  Został założony w 1927 roku i pełni funkcje zarówno rekreacyjne jak i również jest miejscem, w którym organizowane są różne imprezy okolicznościowe -„Dni Skawiny”, koncerty, zawody sportowe. Położony jest w dorzeczu rzeki Skawinka.

Na terenie parku znajdziemy place zabaw dla małych i dużych dzieci (piaskownice, zjeżdżalnie drabinki, huśtawki i karuzele) Dużym zainteresowaniem starszych dzieci cieszą się tyrolki, ścianki wspinaczkowe oraz „pajęczyny”.

W maju 2014 roku zostały otwarte „Błonia Skawińskie”  Jest to ścieżka rekreacyjna, składająca się z 800 – metrowej oświetlonej trasy. Doskonała do uprawiania joggingu, jazdy na rolkach, rowerach czy nordic walking. Przy alejce umieszczono urządzenia do ćwiczeń.  We wrześniu 2015 roku otwarto również na terenie Błoni kolejny plac zabaw dla dzieci. 

W Skawinie został wybudowany Basen Camena. Składający się z dwóch basenów:  basenu sportowego o wymiarach 25 m x 12,5 m i głębokości od 1,42 m do 1,86 m oraz basenu rekreacyjnego ze zjeżdżalnią o długości 32 m. Oprócz nich są również dwa bicze wodne, gejzer wodny, sauna sucha, jaccuzzi, kawiarnia oraz sklepik. W pobliżu Basenu Camena znajduje się kryte lodowisko, boisko Orlik, boisko do gry w koszykówkę lub siatkówkę oraz Hala Widowiskowo-Sportowa. W okresie letnim można skorzystać również z basenu odkrytego.

 Na terenie Miasta i Gminy Skawina działa prężnie wiele stowarzyszeń i kółek sportowych, które pozwolą Waszym pociechom na aktywne spędzanie wolnego czasu.

Władze miasta Skawina stworzyły Plan Mobilności dla Gminy Skawina, który zakłada:

źródło: strona internetowa Miasta i Gminy Skawina.